Choć w sumie trudno mówić o roli szczęścia w dwóch pojedynkach jakie rozegraliśmy w międzywojewódzkiej gimnazjalnej MAT-BET Lidze B w sobotę 13 stycznia, to należy przyznać, że drużyna występująca w pierwszym meczu była całkiem odmienna od tej z drugiego spotkania.

UKS Venus po przyjeździe do Starogardu stanął na dzień dobry naprzeciwko nowej w tej lidze drużyny z Władysławowa – do pierwszego gwizdka nie było zatem wiadome czego się spodziewać po przeciwniczkach. Mecz otworzyła wymiana kosz za kosz i momentalnie widać było, że zespół Blizy jest w zasięgu naszych dziewcząt. Mimo to Jędrzejowianki jakby na przekór zamiast przewagę wykorzystać to stanęły na nogach w obronie, a w ataku traciły piłkę z własnych nieprzymuszonych błędów. Pierwsza kwarta 8:18 (po 8 pkt z rzędu Blizy na koniec). W dalszej części to lekko odrabiamy straty, to znów oddajemy pole przeciwnikowi i wciąż jest to gra na stojąco. Co więcej punktuje w zasadzie tylko i wyłączenie Jula, a reszta przygląda się, co zrobi z piłką. Działo się to do tego stopnia, że ostatecznym rezultacie Julii zapisano na koncie aż 40 z 46 punktów całego zespołu! 1 punkt od rekordu całej ligi! Sęk w tym, że to też 1pkt od remisu i dogrywki w tym meczu…gdyby tak ktoś jeszcze dorzucił symbolicznego kosza, to po nerwowej gonitwie w końcówce bylibyśmy znacznie szczęśliwsi. Rezultat końcowy to 46:47 i szkoda, bo było to mecz do wygrania.

UKS Venus Jędrzejewo – UKS Bliza Władysławowo 46:47

Punkty Venus:

Julia Golon 40 (3x3pkt), Zuza Malinowska 4, Patrycja Krajewska 2

W oczekiwaniu na drugi pojedynek obserwowaliśmy wchodzące do sali zawodniczki SALOS Słupsk, które wydawały się większe i silniejsze nie tylko od Blizy, ale i od nas – morale w jednej chwili opadło i pojawiła się myśl, że będzie ciężko o wywiezienie symbolicznych punktów ze Starogardu. Niemniej jednak, zespół UKS Venus mimo startu 0:6 pokazał się z zupełnie innej strony – była to w tym meczu drużyna koszykówki, współpracowała ze sobą, dzieliła się piłką i tym razem też punktami. Więcej mogły pograć młodsze zawodniczki i mimo niższego wzrostu dzielnie walczyły. Dziewczęta szybko pokazały, że to one zasługują na wygraną i systematycznie zwiększały przewagę nie dając przeciwniczkom rzucić z gry więcej niż 3 koszy w kwarcie, zakończywszy pojedynek stosunkiem 49:25. Co wpływa na tak diametralne różnice w grze zespołu? Oczywiście tego żadna z dziewcząt nie wie lub nie zdradzi..;)

UKS Venus Jędrzejewo – SL SALOS Słupsk 49:25

Punkty Venus:

Julia Golon 17 (1x3pkt), Zuza Malinowska 12, Patrycja Krajewska 10, Emila Błażyńska 4, Zuzia Sikora 4, Dominika Kościuk 2.