sdr

Międzynarodowy Weekend z Koszykówką to impreza z 11 letnią tradycją. Do Jędrzejewa i Trzcianki przyjeżdżają drużyny z partnerskiej miejscowości Preselany koło Nitry. Mecze rozgrywane były w dwóch miejscach – młodziczki w Jędrzejewie, a kadetki w Trzciance. Drużyna najmłodszych podopiecznych KS Golnica pomimo niewielkiego doświadczenia meczowego podjęła walkę z rywalkami z Trzcianki i Preselan. Przegraliśmy oba mecze ale najważniejsza w tym momencie było zaangażowanie i zabawa. W Trzciance poprzeczka była postawiona zdecydowanie wyżej. Przypomnę, że zespół z Preselan trenowany przez Milana Kopceka odnosi spektakularne sukcesy w rozgrywkach ligowych i szkolnych i  ma swoich szeregach aż 3 reprezentantki Słowacji !!!. Obok naszych południowych sąsiadów w Turnieju wzięły udział LO Trzcianka (wspierane przez SP 2) oraz KS Golnica Ryczywół.  Każda uczestniczka Turnieju otrzymał koszulkę i poczęstunek. Wszystkie zespoły nagrodzono pucharami oraz wyróżniono najlepsze zawodniczki poszczególnych ekip. W naszym teamie była to Zuzanna Mąka oraz . Na koniec serdecznie dziękuję moim współpracownikom – Panu Krzysztofowi Jaworskiemu, Lidce Grien, Januszowi Białynickiemu. Jako Prezes UKS Venus Jędrzejewo już dziś serdecznie zapraszam  na dwunasta edycję naszych międzynarodowych zmagań. Do zobaczenia !!!!!

Kadetki

  1. ZS Preselany (Słowacja)
  2. UKS Venus Jędrzejewo
  3. LO Trzcianka
  4. KS Golnica Ryczywół

Młodziczka młodsza

  1. SP 2 Trzcianka
  2. ZS Preselany
  3. UKS Venus Jędrzejewo

Najlepsze zawodniczki: Zuzanna Mąka (młodsze), Amelia Porębska (starsze).

Warto jeszcze wspomnieć, że dzień wcześniej zawodniczki ze Słowacji i gospodynie wzięły udział w wyjeździe integracyjnym do Kołobrzegu.