Grudzień to czas radości, prezentów i zabawy. W ten kontekst wpisują się działania naszego stowarzyszenia. Mały Jubileusz obchodziły Klubowe Mikołajki. Już 5 raz rodzice, zawodniczki i działacze spotkali się na boisku, by przez zabawę integrować lokalną społeczność. Tradycyjnie Pan Sebastian Pisowodzki przygotował zestaw konkurencji sprawnościowych z nutką humoru. W szranki  stanęły trzy zespoły – maluchy, starszaki i rodzice. Ku zaskoczeniu wszystkich bezkonkurencyjni okazali się oldboye i oldboyki, którzy choć nie trenują regularnie to pokazali, że na lekcjach wuefu przed laty nie przynosili zwolnień. Śmiechu przy tym było co nie miara, bo konkurencje były tak dobrane, żeby zmusić do wysiłku każdego uczestnika (zakwasy towarzyszyły rodzicom przez następny tydzień). Obok rywalizacji drużynowej zorganizowaliśmy 3 konkurencje indywidualne z nagrodami. Najwięcej emocji wzbudził jednoręki bandyta. Rodzice  robili parami pompki – na gwizdek jedna ręką musieli szybko chwycić drewniany klocek – kto zrobił to 3 razy szybciej od swego rywala przechodził do kolejnego etapu. Nowością było pojawienie się Świętego Mikołaja, który przywiózł dla każdego członka Klubu paczkę. Niektóre zawodniczki z dystansem podchodziły do gościa z Laponii, ponieważ zadawał trudne pytania w stylu – Czy byłaś grzeczna na treningu ? Czy słuchałaś poleceń Pana Trenera ? Czy angażowałaś się na 100 procent w meczu ? Najwyraźniej było różnie ale ostatecznie Mikołaj był łaskawy. Nieco zmęczeni udaliśmy się na świetlice gdzie rodzice przygotowali poczęstunek. Po przerwie wróciliśmy na boisko, by rozegrać dwa mecze rodziców z dziećmi. Tym razem nasze pociechy wyszły obronną ręką choć podejrzewamy, że ojcowie i mamy się podłożyli czyli dali przysłowiowe fory. Na koniec podziękowanie dla wszystkich mam za wypieki, obsłudze dowodzonej przez Teresę i Celinę za kącik gastronomiczny, Marcinowi za sprowadzenie Mikołaja, Pani Basi Pisowodzkiej za pomoc w konkurencjach, a Panu Sołtysowi Edwardowi Mitelewskiemu za sponsoring. Przy okazji wielki ukłon dla Pana Darka Majewskiego, który ponownie przekazał kartki, kalendarze i torebki na naszą Świąteczną Akcję.