Zalasewo na pewno zapadnie nam w pamięć i to w samych superlatywach. Organizatorzy dochowali wszelkich starań, by Turniej spełnił oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Piękny obiekt wypełnili wolontariusze i rodzice, którzy ugościli przyjezdne drużyny kanapkami, wypiekami, a nawet zupą pomidorową. Konkurencje dla rodziców, kącik zabaw oraz nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników. Poprzeczka została zawieszona naprawdę wysoko. Liga Suchy Las i Przyjaciele jest swojego rodzaju nową jakością w koszykówce zdominowanej przez tzw. wynik. Tu chodzi o coś więcej – o integracje, o atmosferę, o zabawę, o naukę fair play, o pokonywanie słabości, o postęp w grze indywidualnej i zespołowej. Nasze zawodniczki spisały się świetnie (4 zwycięstwa) i prawie wszystkie zdobyły punkty. W przerwach mogliśmy porozmawiać, wymienić doświadczenia, odpocząć i się posilić. Dziewczęta jadą na turnieje chętnie, nawet potknięcia i słabsze występy nie są powodem do frustracji – niech sobie przypomnę rozgrywki ligowe WZKOSZ gdzie niektóre zespoły pod czujnym okiem „niespełnionych zawodniczo trenerów” za wszelką cenę chcą wygrywać 60,70 a nawet więcej punktami. Tu tego na szczęście nie ma. Bawimy się koszykówką i sprawiamy radość dzieciom.