W Turowie wreszcie rozegraliśmy długo oczekiwaną kolejkę ligi pomorskiej. Pojechaliśmy niestety bez Amelii Jankowskiej – kontuzja kostki i Patrycji Krajewskiej (choroba). Pierwszy mecz z gospodyniami pokazał, że długa przerwa w Lidze źle wpłynęła na zespół – braki kondycyjne, chaos w obronie (nie potrafimy skutecznie kryć każdy swego), problemy z wykonaniem założeń taktycznych w ataku. Tzw. „gra na Amelię Porębską” mogła się udać tylko do czasu – w jednym ze starć odnowiła się kontuzja kolana. Gospodynie poczuły krew i o mały włos przechyliłyby szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W drugim spotkaniu z Kołobrzegiem oprócz Amelii zabrakło Zuzy Malinowskiej, która została odesłana do szatni. Nie wiem jakie zwyczaje panowały wcześniej ale „śmiechy i chichy” to u mnie tylko po treningach i po meczach – kto tego nie rozumie nie będzie grał. Koncentracji na boisku i zaangażowania nie może nigdy zabraknąć – nawet wtedy kiedy przeciwnik przewyższa nas umiejętnościami. W nasze szeregi wkradł się zły duch tumiwisizmu, łatwizny i lekceważenia – czym prędzej trzeba to zmienić albo znaleźć inną dyscyplinę, która pozwala na tego typu podejście. Po zakończeniu   rozgrywek szkolnych niewątpliwie czekają nas gruntowne zmiany organizacyjne.

Grom Turowo – UKS Venus Jędrzejewo 45:47 (Porębska 25, Sikora 10, Malinowska 6, Czajko 3, Błażyńska 1, Radziuk 1, Ostrowska 1 )

Kotwica Kołobrzeg – UKS Venus Jędrzejewo 53:30 (Sikora 12, Radziuk 6, Błażyńska 6, Czajko 4, Krysztopolska 2)

Dzień wcześniej nasze dziewczyny z sukcesem wystartowały w kategorii open w Turnieju ARCAN CUP&GRAMY Z SERCEM –  absolwentki UKS Venus Jędrzejewo (ach co to były za czasy !!!! ) zwyciężyły i zajęły 3 miejsce  a aktualny skład Venus – Amelia Porębska i Patrycja Krajewska – uplasował się na 2 miejscu.  Gratulujemy !!!!