12 uczennic Szkoły Podstawowej grających w szeregach UKS Venus Jędrzejewo wzięło udział w kolejnej wymianie z naszymi przyjaciółmi z Preselan na Słowacji (15-18.05.). Opiekę nad grupą sprawowali Pani Barbara Pisowodzka i Pan Robert Zimny, a naszym kierowcą tradycyjnie był niezawodny Piotr Kowalewski. Po długiej podróży przywitały nas dzieci  i pracownicy partnerskiej szkoły oraz niestety deszcz, który po dwóch miesiącach suszy wszyscy witali z ulgą. Po rozlokowaniu gości z Polski w tym dniu realizowaliśmy program indywidualny. W czwartek od rana udaliśmy się na stację kolejową gdzie wsiedliśmy do szynobusu (miejmy nadzieję, że ruch pasażerski wróci kiedyś do Czarnkowa) i pojechaliśmy do stolicy regionu – Nitry. Tutaj wspieliśmy się na jedno ze wzniesień (Nitra położona jest jak Rzym na siedmiu wzgórzach ) gdzie wkomponowano już w średniowieczu kalwarię. Naszym oczom roztoczyła się też piękna panorama, a co najważniejsze przestało padać. Spacer po starym mieście zakończyliśmy w centrum handlowym Młyn. Po obiedzie już w Preselanach organizatorzy zaprosili nas na zajęcia na trampolinach i grilla. W piątek wynajętym autobusem pojechaliśmy w okolice Bańskiej Bystrzycy. Walory krajobrazowe jeziora w Hornej Lehocie oraz Jaskinia Bystrzańska zostały połączone z wątkami historycznymi – miejsce martyrologii Słowaków w Nemecke i Muzeum Słowackiego Powstania Narodowego w Bańskiej Bystrzycy. Ostatni dzień był tradycyjnie pod znakiem sportowej rywalizacji. Zmierzyliśmy się z gospodyniami oraz zespołami BK ZS Vrable i Cajky Piestany. Musieliśmy niestety uznać  wyższość gospodyń. Najlepszą zawodniczka w naszym zespole była tym razem Magdalena Ostrowska. Na zakończenie dziewczyny otrzymały medale i upominki. Ostatnim punktem naszej wizyty były zakupy w Centrum Handlowym Laugaricio. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Przypomnę że w dniach 12-15 czerwca czeka nas rewizyta, do której już dziś zaczęliśmy przygotowania. W naszej wyprawie wzięły udział: Zosia Helak, Luiza Pertek, Otylia Nowak, Iga Durejko, Magda Ostrowska, Amelia Jankowska, Aleksandra Radziuk, Zuzanna Sikora, Zosia Czajko, Patrycja Andrzejewska  Amelia Krysztopolska, Patrycja Kowalska.