I edycja Ligi Suchy Las i Przyjaciele przeszła do historii (25.05.2019). Trzeba zaznaczyć, że do pięknej historii wielkopolskiej koszykówki. Stowarzyszenie Basket Team Suchy Las stanęło na wysokości zadania i zorganizowało ligę, która odróżnia się od nudnych, przewidywalnych i schematycznych rozgrywek prowadzonych przez związki. Tu dzieci, rodzice i trenerzy są razem – bawią się i uczą, wspólnie przeżywają zwycięstwa i porażki oraz pokonują kolejne bariery. Mają też okazje wymienić swoje doświadczenia i uwagi. Każdy z siedmiu Turniejów Ligi wniósł coś nowego – dzieci z przyjemnością uczestniczą w zawodach i odliczają dni do kolejnego spotkania. Tak formuła z całą pewnością będzie kontynuowana i mam nadzieje, że w przyszłości stworzy alternatywę, z której korzystać będą inne Kluby z Wielkopolski. Zrobiliśmy to bez WZKOSZ i stworzyliśmy nową jakość zdrowej rywalizacji sportowej. Dla UKS Venus  Jędrzejewo zawody były udane – odnieśliśmy komplet zwycięstw choć nie udało nam się zachować równej dyspozycji – po świetnym meczu z Suchym Lasem przyszedł  słabszy mecz z Zakrzewem i kryzysowy z Mini Basket Akademy. Po rozgrywkach odbyła się uroczysta gala, na której dzieci otrzymały medale i upominki. Kolegium trenerów wyróżniło też po 3 zawodniczki w każdym teamie – w naszym zespole były to Alicja Pluta, Patrycja Urban i Oliwia Grembowska. Serdecznie dziękujemy organizatorom i kolegom trenerom, że mogliśmy być częścią tej niezwykłej inicjatywy.

Nasz zespół w 7 Turniejach reprezentowały: Otylia Nowak, Luiza Pertek, Marta Kowalewska, Oliwia Grembowska, Alicja Pluta, Marta Paszkiewicz, Karolina Ostrowska, Zuzanna Mąka, Patrycja Urban, Zosia Helak, Gabrysia Jankowska, Blanka Brałożek, Oliwia Wicher, Amelia Mitelewska, Nadia Nowak, Rozalia Hryncewicz, Sandra Stróżyńska, Iga Wereszko, Zuzanna Dziabas, Martyna Czajko, Julka Błoniarczyk.