Uczniowski Klub Sportowy Venus Jędrzejewo  w dniach 12-15 czerwca był gospodarzem XII Międzynarodowego Weekendu z Koszykówką. Ta wieloletnia tradycja stała się wizytówką naszego stowarzyszenia. Dzięki zaangażowaniu wielu osób nasi południowi sąsiedzi mogli ciekawie spędzić 4 dni na terenie Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego. W tym roku skoncentrowaliśmy się na aktywnych formach spędzania wolnego czasu. Środa była dniem z rodzinami – większość wybrała otwarty basen w Czarnkowie. W czwartek Koło Gospodyń Wiejskich w Jędrzejewie zorganizowało warsztaty kulinarne w lokalu Celineczka. Dziewczyny w zespołach polsko – słowackich pod czujnym okiem pań w pięknych ludowych fartuchach uczyło się lepić pierogi, piec chruściki i racuchy. Prawdziwą kulinarną niespodzianką było gotowanie w wykonaniu Janka Kriwego i Aleksandry Hanuszkowej – przygotowali oni haluszki z bryndzą. Mogę tylko w tym momencie się rozmarzyć, a Państwo mogą nam zazdrościć doznań smakowych. Po wspólnym gotowaniu nastąpiła degustacja. Musze przyznać, że Koło Gospodyń Wiejskich zasłużyło na medal. Było przepysznie !!!!!

Po obiedzie na zaproszenie Burmistrza Trzcianki Krzysztofa Jaworskiego mieliśmy przyjemność zwiedzić magistrat. Pan Burmistrz opowiedział o swojej pracy samorządowej, odpowiedział na pytania gości i przekazał drobne upominki promujące Trzciankę. Nie był to w tym dniu koniec niespodzianek – Pan Krzysiu zorganizował zajęcia z instruktorami w 4 ACTIVE. Kto pomyślał że to finał gościnności byłby w błędzie – po wysiłku fizycznym mogliśmy odpocząć i się posilić na festynie dla dzieci zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury. Pełni wrażeń wróciliśmy do Jędrzejewa, gdzie w lokalu Celineczka spotkli się rodzice goszczący dzieci z e Słowacji.

W piątek rano wsiedliśmy do autobusu i pojechaliśmy do JUMP ARENY Rataje. Skoki, akrobacje, wspinaczka i ogólna radość towarzyszyły nam od pierwszej do ostatniej minuty.  Po intensywnym wysiłku nastąpiła kolejna niespodzianka i emocje – wsiedliśmy do gokartów i przez chwilę poczuliśmy się jak kierowcy formuły jeden. Nawet opiekunowie popłynęli z emocjami i zażarcie walczyli o każdy ułamek sekundy. Ostatnim punktem dnia była wizyta w Gryszczeniówce  gdzie przy ognisku mogliśmy nieco odsapnąć.

Sobota jako dzień turniejowy zapowiadała się gorąco dosłownie i w przenośni. Zwrotnikowa aura stworzyła ekstremalne warunki do gry. Pomimo wentylatorów i skróconych meczów grało się ciężko – chwilami brakowało oddechu. Do Jędrzejewa przyjechała drużyna z Poznania i Ryczywołu. Na medal spisały się nasze mamy i ojcowie – przygotowali słodki poczęstunek oraz grill. Na koniec wręczono zespołom turniejowe koszulki i pamiątkową tabliczkę. Pożegnaliśmy naszych gości ze smutkiem i nadzieją na dalszą współpracę.

Wśród wielu osób które wsparły nasze międzynarodowe spotknie należy wymienić: Celine i Marcina Nowak, Sebastiana Pisowodzkiego, Koło Gospodyń Wiejskich Jędrzejewo, Burmistrza Trzcianki Krzysztofa Jaworskiego, Burmistrza Czarnkowa Andrzeja Tadlę, Wicewójt Gminy Czarnków Monikę Piotrowską, Dyrektora Sławomira Szymańskiego i Jerzego Dolnego.