Sekcja koszykówki przy Zespole Szkół w Jędrzejewie powstała w 2002 r. Początkowo była to drużyna chłopców. Spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu. Kadrę gimnazjum tworzyli – Cezary Łęczyński, Adrian Dolny, Patryk Roślik, Fabian Osetek, Jakub Wieczorek, Piotrek Jurgiel, Miłosz Przybylski. W roku szkolnym 2002/2003 doszło do spotkań uczniowie kontra nauczyciele. Było wiele śmiechu, emocji no i naturalnie wiele rywalizacji.  Sekcja zagrała też w Mistrzostwach Powiatu – niestety przegraliśmy ze swoimi rywalami. Pod koniec roku szkolnego do opiekuna sekcji zgłosiły się dziewczęta z klasy I (Weronika Jankowska)

z prośbą o utworzenie sekcji żeńskiej. Od roku 2003/2004 działały więc dwie sekcje chłopców (Gimnazjum) i dziewcząt (uczennice SP i Gimnazjum ). Od samego początku większe zaangażowanie wykazywały sekcje żeńskie – dziewczęta chodziły regularnie na treningi i rzetelnie pracowały w okresie przygotowań. Wśród chłopców niewątpliwy talent koszykarski posiadali Cezary Łęczyński i Miłosz Przybylski – szkoda że nie trafili do jakiegoś klubu.

Sekcję szkoły podstawowej tworzyły: Ania Gartych, Kaja Puschke, Agnieszka Gartych, Melania Piątek, Gosia Hain, Ela Wiśniewska

Sekcję gimnazjum: Justyna Andrzejewska, Justyna Pacholczyk, Marta Ściepura, Weronika Jankowska, Emilia Dolna, Monika Świerczyńska, Anna Kryjewska, Anna Witt, Martyna Wojdziak, Natalia Andrzejewska

Potem dołączyły następne….

Pierwsze konfrontacje z zespołami z Powiatu zakończyły się niestety dla obu drużyn „zimnym prysznicem” i gimnazjum i szkoła podstawowa zajęły IV miejsca. Zdobyliśmy jednak doświadczenia, które wykorzystaliśmy w następnych latach………..

W 2007 r. nauczyciele, rodzice i sympatycy Klubu postanowili utworzyć stowarzyszenie zrzeszające uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którego celem było propagowanie zdrowego trybu życia i  sportowej rywalizacji jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. Zebranie założycielskie odbyło się 19 czerwca 2007 r.. Nasz Klub został wpisany do ewidencji klubów sportowych prowadzonych przez Starostwo Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego pod nr 34. Wystąpiliśmy o nadanie numeru NIP, REGON i założyliśmy konto bankowe, co nas upoważnia do ubiegania się o dofinansowanie ze środków publicznych . Działamy zgodnie ze Statutem uchwalonym przez I Walne Zebranie członków Klubu. Staraniem Zarządu udało nam się pozyskać siedzibę w budynku sali wiejskiej. Obsługą finansową zajmuje się biuro rachunkowe „Bilans” z Czarnkowa. Pierwszym Prezesem został Pan Sebastian Pisowodzki. Klub z założenia miał mieć dwie sekcje – piłki koszykowej dziewcząt i piłki nożnej chłopców. Z czasem została tylko jedna, a opiekę nad chłopcami przejął Klub Piłkarski Wenus Jędrzejewo. Oferuje różnorodne formy zajęć – treningi, obozy letnie i zimowe, wyjazdy na basen. Dziewczęta trenują w różnych grupach wiekowych pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Korzystamy ze sprzętu szkolnego i  klubowego. Treningi odbywają się na sali wiejskiej, a w okresie wiosennym i jesiennym na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Zawodniczki trenujące w sekcjach koszykówki i Klubie w latach 2003-2011

3. Świerczyńska Monika
  4. Pacholczyk Justyna
  5. Andrzejewska Justyna